top of page
editorluk-yaparak-para-kazanmak-hangi-yo

     Editör desteği talep ettiğiniz metin, anlatım bozuklukları, yazım yanlışları ve imlâ kuralları özelinde dikkatlice okunur ve gerekli düzeltmeler yapılarak tarafınıza geri dönüş sağlanır. Talep edilmesi durumunda Word belgesinin "Değişiklik İzle" özelliği aktif edilerek editöryal çalışma sırasında hangi değişikliklerin yapıldığını dosyanızda görebilirsiniz. 

     Kapsamlı bir editöryal destek talep etmeniz hâlinde metin, Roman-Hikâye-Öykü-Çocuk Edebiyatı kategorisinde bir eser ise mantıkî ve kurgusal olarak da gözden geçirilir. Metin bir incele-araştırma ürünü ise ve bir uzmanlık gerektiriyorsa, alanında uzman akademisyen veya editörlerden teknik destek alınarak, yukarıda belirtilen hususlar dâhil olmak üzere metin incelenir. Mantıkî, kurgusal ve metinde yer verilen bilgiler özelinde  bir problem varsa gerekli yerler işaretlenir ve gerekçesi belirtilerek tarafınıza geri dönüş sağlanır. 

     Bu hususlardaki hataların giderilmesi hakkında özel bir destek talep etmeniz durumunda, "Geliştirici Editörlük"  danışmanlık hizmetimizle bu kurgusal ve mantıkî hataların nasıl giderileceğini yüz yüze veya video konferans yoluyla görüşerek örneklerle izah ederiz.

bottom of page